Czy mizofonia to jakiś rodzaj nerwicy?

Witam. Od bardzo dawna mam problemy z dźwiękami. Typowy przykład mizofonii, więc nie będę się na ten temat rozpisywać. Ostatnio moje problemy się nasiliły. Od kilku dni za to mam dziwne objawy: ucisk w okolicy nosa, podobny do bólu zatok, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, duszności, uczucie 'czegoś' w gardle. Wyczytałam, że są to objawy nerwicy. Stąd moje pytanie czy mizofonia i nerwica jakoś się ze sobą łączą? Czy mizofonia to jakiś rodzaj nerwicy? Czy jedno może wynikać z drugiego?

Witam,
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf
Mizofonia jest bardzo dużym stresem dla organizmu, stres z koleji może wywoływać
wyżej wymienione objawy, te objawy wywołują niepokój i zaburzenia lękowe i prowadzą do nerwicy lękowej.
Powinien Pan poddać się leczeniu psychoterapeutycznemu w celu wyleczenia się z mizofonii a także poradzenia sobie z chronicznym stresem.
Poza tym radzę zarzucić diagnozowanie się samemu na podstawie internetu bo może się to źle skończyć.
Pozdrawiam

Witam, najlepiej skorzystać z konsultacji z lekarzem i psychologiem. W obu przypadkach, także zaburzeń nerwicowych bardzo dobrze sprawdza się terapia poznawczo-behawioralna. Mizofonia, nadwrażliwość na dźwięki, ma podłoże neurologiczne i nie do końca znane są jej źródła. Natomiast skutkiem tej nadwrażliwości może być nerwowość, przygnębienie, unikanie, reakcje somatyczne. Warto skonsultować, doprecyzować informacje, kiedy pojawiają się te objawy (np. czy towarzyszą cały czas, w określonych sytuacjach) ze specjalistą. Pozdrawiam