Czy mleko dla dziecka mogę zastąpić deserem?

Witam ,proszę o radę . Mój syn 20 listopada skończy 8mc. Nasz jadłospis wygląda tak . Rano 5/6 kaszka taka dość płynna z butelki 180ml. 9/10 kaszka z glutenem jedzone łyżeczka 150ml. 13/14 obiad gotowany 200ml 17/18 mleko 150ml i między obiadem a mlekiem o 18 pół słoika deseru i o 21 mleko 170mi i spanie. Moje pytanie jest takie czy to mleko i 17 mogę zastąpić deserem około 190ml? ? Iniej więcej na ile dziecku powinno starczyc. Proszę o wskazówki

Z pytania nie wynika czym ten deser de facto jest. Większość gotowych produktów mających w nazwie deser zawiera dość wysoką ilość cukru. Mleko ma stosunkowo niski indeks glikemiczny, kupując deser należy więc zwrócić uwagę na wyszczególnioną na etykiecie ilość cukru i dodać do wyszczególnionej ilości węglowodanów. Producenci w celach marketingowych rozdzielają w ten sposób zawartość cukru by była niższa. Ważną kwestią jest również waga urodzeniowa dziecka i obecna. Dzieci z niedowagą urodzeniową mają tendencje do jej "odrabiania". W obecnej dobie epidemii otyłości warto już na samym początku życia eliminować cukier i substancje słodzące w celu kształcenia przyszłych wyborów żywieniowych.