Czy mleko UHT 3,2% jest zdrowe?

Witam.Chcialabym dowiedziec sie, czy mleko faktycznie jest tak niezdrowe, jak wskazuje na to wiele artykulow w internecie.Wczesniej twierdzono,ze jest zrodlem wapnia i korzystnie wplywa na kosci.Ostatnio czytalam opinie calkowicie temu przeczące.Staram się odzywiac zdrowo i nie wiem, czy mleko(piję UHT 3,2%)to dobry wybór. Proszę o informacje na ten temat. Dziękuję.
ponad rok temu

Witaj,
Od jakiegoś czasu pojawiła się akcja anty-mlekowa. Nie wiem skąd ona wynika. Mleko jest posądzane o osteoporozę, niby że wpłukuje wapń z kości. Faktycznie nadmiar białka w diecie (który zazwyczaj pochodzi z mięsa, obecnie jemy go znacznie więcej niż 10 lat temu) wypłukuje wapń z kości - zakwasza organizm.
Mleko 3,2% w porównaniu do 2% zawiera nie wiele więcej tłuszczu 3,2g vs 2g / 100g oraz cholesterolu, ale zawiera także więcej witaminy D, która zwiększa przyswajalność wapnia oraz witaminy A. Ponadto im więcej procent ma mleko, tym więcej kwasów CLA zawiera. Kwasy CLA są bardzo zdrowe.
Pytanie ile mleka dziennie spożywasz? Pozdrawiam, Aneta Kościołek