Czy mogą być jakieś skutki uboczne jej korekty nosa kwasem hialuronowym?

Witam, mam pytanie idę na kwas hialuronowy który będzie wstrzykniety w nos ponieważ mam kość troszkę odstajaca, czy jest możliwe że jak zejdzie kwas po jakimś czasie kość jazz że bardziej się uwydatni lub skutki uboczne

Najpoważniejszym skutkiem ubocznym podania kwasu gdziekolwiek jest zagrażająca martwica tkanek (jeśli zostanie on umieszczony w tętnicy końcowej danego obszaru), w ekstremalnym przypadku ślepota (będąca skutkiem przemieszczenia się kwasu do tętnicy ocznej, również po podaniu go dotętniczo). Korekta nosa, ze względu na unaczynienie, jest jednym z najtrudniejszych zabiegów w obrębie twarzy. Sugeruję udać się do doświadczonego lekarza.

Witam,
zabieg korekty nosa z użyciem kwasu hialuronowego jest dobrą alternatywą dla zabiegu operacyjnego. Efekty zabiegu utrzymują się około 1 roku, a czasami nawet dłużej. Kwas hialuronowy powoli się wchłania (degraduje) i po wchłonięciu nos powraca do wyglądu z przed zabiegu.
Pozdrawiam seredcznie