Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogą pojawić mi się obawy, że moje dziecko nie jest moim dzieckiem?

Czy do możliwe przy zaburzeniach lękowych z myślami natrętnymi, że pojawia mi się w głowie myśl, że moje dziecko nie jest moim dzieckiem? Czuje wtedy straszny lęk. Wiem, że mój syn jest moim dzieckiem ale ta myśl mnie paraliżuje.
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam Panią, Tak, przy zaburzeniach obsesyjno – kompulsywnych bardzo często pojawiają się niedorzeczne myśli powodujące lęk i dyskomfort psychiczny. Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych, tzw. „błędnego koła”. „Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym , że objawy, takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś lub unikania jakiegoś zagrożenia, jest nieustanie podtrzymywany, bowiem próby zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej przeraźliwy lęk. Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są bardzo wysokim poziomem lęku. Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne nie tylko komplikują i dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia. Zaburzeniom tym często towarzyszy silny lęk, rozdrażnienie, napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania. Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani natrętnych myśli budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pani dysfunkcyjnych wzorów myślenia i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii. Dlatego zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii, która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań, w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe reagowanie i zachowanie, a Pani odzyska spokój, równowagę wewnętrzną i umiejętność konstruktywnego kontrolowania własnego życia . Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz, psycholog, e-mail: psycholog24x@gmail.com tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy