Czy mogą to być objawy anemii?

Witam. Od pewnego czasu jestem bardzo senna, zmęczona, rozdrażniona i mam częste bóle głowy. Mimo, że śpię po 8-10 godzin ciągle chce mi się spać. Od sierpnia 2009 intensywnie się odchudzam. Schudłam z 73 do 55 kg, jednak chcę jeszcze schudnąć. Czy to możliwe, że poprzez odchudzanie (które jest jednak dość drastyczne- jadam po mniej niż 1000kcal dziennie) mogłam zachorować na anemię? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Pani gorsze samopoczucie może być spowodowane zarówno wystąpieniem anemii, jak i awitaminozy i niedostatku innych składników odżywczych. Odchudzanie powinno być racjonalne i nie ograniczać potrzebnych składników do prawidłowego funkcjonowania, dlatego zamiast nadmiernych cięć kalorycznych warto zainwestować w wysiłek fizyczny.

Proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania podstawowych badań by zdiagnozować ewentualną anemię. Być może lekarz po badaniu zaproponuje dodatkową diagnostykę.

Serdecznie pozdrawiam!