Czy mogą to być zakrzepy po hemoroidach?

Dzień dobry, ostatnio robiłem sam sobie badanie per rectum z powodu hemoroidów z którymi walczyłem już dawniej (no tak w ostatnich 3 latach). Wyczułem pod palcem coś dziwnego (przynajmniej dla mnie), pod skórą w początkowej części kanału odbytu takie małe (1-2mm) zgrubienia (stwardnienia?) Nie są one jakoś widoczne na zewnątrz skóry dlatego nie nazywam je guzkami ale czuć je pod powierzchnią. Czy mogą to być zakrzepy po hemoroidach bo na nabrzmiałym hemoroidzie czuję coś podobnego tylko że trochę większe (zakrzepica?). Czy mam się już bać i szukać onkologa? Prosiłbym o rzetelną odpowiedz i nie nakręcanie strachu jeśli nie jest to potrzebne.

Szanowny Panie, nie sądzę aby był to problem onkologiczny. Proszę udać się do proktologa