Czy mogę bezpiecznie poddać się zabiegowi peelingiem nanotechnologicznym?

Witam, Stosuję terapię retinoidem zewnętrznym- Locacid (co 3 dni), czy mogę bezpiecznie poddać się zabiegowi peelingiem nanotechnologicznym typu DNA recovery peel system?

DNA Recovery Peel zawiera głównie kwas ferulowy i retinoidy. Jest peelingiem łagodnym. Podczas stosowania Locacidu skóra staje się bardziej wrażliwa na wszelkie czynniki zewnętrzne jak i na dodatkową pielęgnację. Pomimo, że nie ma przeciwwskazania do równoczesnego stosowania kwasu ferulowego to ze względu na uwrażliwienie skóry należy bardzo uważać przy peelingu. Najlepiej sprawdzić na małym fragmencie skóry i jeżeli robić to w niskim stężeniu.

W trakcie stosowania preparatów tretinoiny , zarówno zewnętrznych jak i doustnych, przeciwskazane jest wykonaywanie innych zabiegów złuszczających, ponieważ grozi to niekontrolowanym uszkodzeniem skóry i pozostawieniem blizn.