Czy mogę bezpiecznie współżyć od pierwszego dnia, jeśli zmieniłam tabletki na inne?

Czy mogę bezpiecznie współżyć w sytuacji, kiedy brałam tabletki "A"przez 5 miesięcy i teraz zmieniłam je na tabletki "B", to czy jestem w pełni chroniona tymi drugimi tabletkami od pierwszego dnia zażycia pierwszej tabletki? Czy muszę odczekać aż mój organizm przyzwyczai się do nowych tabletek. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku, gdy poprzednim preparatem antykoncepcyjnym był preparat złożony (najczęściej wybierane, zawierają estrogen i gestagen) wówczas najlepiej  przyjąć pierwszą tabletkę nowego preparatu następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabletki poprzedniego preparatu.
Możliwe jest także zastosowanie nowych tabletek po zakończeniu przerwy na czas krwawienia w dniu w którym przyjmowana była pierwsza tabletka poprzedniego preparatu.
Wówczas ochrona antykoncepcyjna zostanie zachowana.
Niestety nie podała Pani nazwy nowego preparatu, zalecenia producentów poszczególnych preparatów mogą być czasem odmienne.

Redakcja abcZdrowie.pl