Czy mogę boreliozą zarazić dzieci przez całowanie?

Witam. 5 miesiecy temu ugryzl mnie kleszcz.pojawil sie rumien.bolala mnie potwornie stopa ponizej ugryzienia.wszystkie miesnie i czulam sie jakby mnie mialo zaraz rozlozyc grypa.poszlam do lekarza i stwierdzil bolerioze dostalam 4 tyg antybiotyk i bralam dodatkowo boleris 1op. Dolegliwosci minely ale wszystko wrocilo.zrobilam wester blota i bolerioza dalej jest. Lecze sie teraz bolerisem.prostikiem i korzeniem stefani bo mi poszlo na oko. Mam pytanie czy moge bolerioza zarazic dzieci przez calowanie ich? Zarazic meza przez seks zwykly i oralny? Niechce by moi najblizsi przechodzili to co ja.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych i kierować się jego zaleceniami, zakażenie to nie przenosi się między ludźmi.