Czy mogę brać 2 tabletki antykoncepcyjne jednego dnia na opóźnienie miesiączki?

Czy jest taka możliwość, aby lekarz zalecił mi branie rano i wieczorem tabletki antykoncepcyjnej przez 7 dni a później już po jednej do końca opakowania na opóźnienie miesiączki? Nie jestem pewna, czy dobrze go zrozumiałam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nigdy nie słyszałam o takim sposobie opóźniania miesiączki. W efekcie otrzyma Pani przez pierwszy tydzień podwójną dawkę hormonów, co rzeczywiście może efektywniej powstrzymać krwawienie, ale jednocześnie zaowocować silnymi efektami ubocznymi w postaci np. złego samopoczucia, nudności, bólu głowy, spadku libido czy obniżonego nastroju. Myślę, że warto zadzwonić do lekarza i dopytać, czy go Pani dobrze zrozumiała. Jeśli bardzo zależy Pani na opóźnieniu miesiączki to może Pani rozważyć taką metodę zażywania tabletek, choć na pewno sama bym jej nikomu nie zaleciła.

Pozdrawiam serdecznie!