Czy mogę brać kolejny antybiotyk na infekcję intymną w ciąży?

Witam, jestem w 26 tygodniu ciąży, przepisano mi duomox na infekcję bakteryjną układu moczowego, ale już po dwóch dawkach dostałam uczulenia objawiającego się alergią skórną, okazało się, że jestem uczulona na penicylinę (silna reakcja uczuleniowa na duomox pojawiła się u mnie już rok wcześniej, podczas leczenia mononukleozy) Lekarz prowadzący kazał mi sprawdzić kolejny antybiotyk, tym razem z grupy cefalosporyn - Keflex. Czy można wziąć kolejny antybiotyk (miałabym jeden dzień przerwy między duomoxem a Keflexem) mimo że nadal odczuwa się swędzenie skóry? Obawiam się kolejnej reakcji uczuleniowej i wpływu jaki może mieć na dziecko.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że ciężko wypośrodkować postępowanie które będzie optymalne, proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego, a czy był wykonany antybiogram?posiew moczu? leczenie zgodnie z antybiogramme? jakie objawy?