Czy mogę brać tabletki Castagnus bez konsultacji z lekarzem?

Witam, chciałabym zapytać czy mogę brać tabletki castagnus bez konsultacji z lekarzem. Na wielu forach czytałam, że ten lek pomaga w zajściu w ciążę. Czy są one bezpieczne dla zdrowia? A może polecą mi Państwo jakieś inne tabletki na wspomaganie płodności? Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ bardzo chcielibyśmy mieć z mężem dziecko.

Witam. Tabletki nie mają udowodnionego klinicznie wpływu na płodność, nie mniej jednak nie są szkodliwe dla zdrowia. Przed zajściem w ciążę sugerowałabym konsultację z lekarzem ginekologiem oraz wykonanie podstawowych badań krwi. Należy również suplementować kwas foliowy.