Czy mogę być aseksualna?

Zastanawiam się czy jestem aseksualna. Nie mam snów oraz fantazji erotycznych. Nie byłam podniecona. Podczas masturbacji odczuwam przyjemność przez krótką chwilę. Kiedyś podczas całowania z chłopakiem odczuwalam przyjemność ale było to raz czy dwa przez dwa lata trwania związku. Nie podniecają mnie ani filmy pornograficzne ani książki, a temat seksu nie jest dla mnie zadnym tabu.

Dzień dobry, trudno stwierdzić czy Pani odczucia świadczą o aseksualności. Powinna Pani skonsultować się z seksuologiem lub psychologiem. Zapewne w trakcie konsultacji bazie mogła Pani poznać odpowiedź na nurtujące Panią pytanie.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś trudne, sytuacje?
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie, musiałabym
poznać więcej szczegółów, np. czy wydarzyło się w Pani życiu
coś szczególnego lub traumatycznego, jaki styl życia Pani prowadzi,
jakie są Pani potrzeby, oczekiwania, marzenia… itp.
Istnieje wiele przyczyn braku odczuwania przyjemności z seksu.
Do najczęstszych należą stres, bolesne przeżycia
w przeszłości, lęki, depresja
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła Pani
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychologiem
i ewentualnie podjęcia terapii psychologicznej.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl