Czy mogę być chora na boreliozę w formie przewlekłej?

Wiele lat temu złapałam kleszcza, jednak nie było tzw. rumienia (czytałam, że nie zawsze występuje).

Od lat mam bardzo uciążliwe, przewlekłe objawy takie jak: osłabienie, senność, chroniczne zmęczenie, bóle stawów i mięśni, bóle kręgosłupa szyjnego (przeczulica lewej części twarzy, która pojawia się czasami), problemy z żołądkiem (nudności, uczucie niedosytu, bóle), przewlekle zapalenia pęcherza, cewki moczowej i pochwy, nagle pojawiający się świąd skóry (nie jest częsty), wypadanie włosów...

Przez lata lekarze bagatelizują objawy, biorę leki przeciwdepresyjne. Czy jest możliwe, że mogę mieć boreliozę?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Objawy przedstawione przez Panią (może poza zapaleniami narządów moczowo-płciowych) mogą świadczyć o boreliozie późnej. Powinna Pani wykonać badania przeciwciał przeciwko boreliozie (w klasie IgM i IgG), i jeśli wyniki będą dodatnie, zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych.