Czy mogę być pewna, że to nie jest rak szyjki macicy?

Witam. Po długich badaniach stwierdzono, że nie mam jednak raka. Przeszłam kolposkopię i niedawno wycięcie zmiany pętlą elektryczną o dużej częstotliwości (LEEP). Czy mam być pewna, że to nie rak, bo już sama nie wiem. Boję się.. Mam się zgłosić za pół roku na kontrolę, ale to mnie i tak martwi. Dodam, że mieszkam obecnie w UK i obawiam się, że niecałą prawdę wiem :(
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro została Pani dokładnie przebadana i nie stwierdzono zmian nowotworowych, to myślę, że może być Pani spokojna co do wyniku i zgłosić się, tak jak zalecono, na kontrolę za 6 miesięcy.

Pozdrawiam serdecznie