Czy mogę być poddana operacji laparoskopowemu usunięcia torbieli jajnika?

Witam, chciałabym zapytać , czy mogę być poddana operacji- laparoskopowe usunięcie torbiela jajnika? otóż 1 lutego 2018 dopadła mnie infekcja wirusowa, brałam przez tydzień antybiotyk i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że kaszlę. Jest to suchy kaszel, trochę duszący, ale nic się nie odrywa, byłam u lekarza który powiedział że to po infekcji i że może się utrzymywać taki stan nawet 3miesiące. Robiłam prześwietlenie płuc i wszystko w porządku, dodam że już jeden termin operacji mi przepadł i zbliża się drugi. Czy mogę być poddana tej operacji, czuję się bardzo dobrze, tylko ten kaszel? Nie kaszlę też bez przerwy, najwięcej jak rozmawiam, pozdrawiam kobieta 40 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Wszystko zależy od lekarza prowadzącego. On podejmuje ostateczną decyzję przed zabiegiem. Może wezwać konsultację internistyczną i wtedy internista po zbadaniu powinien dopuścić Panią do zabiegu, ale nie ma na to stuprocentowej pewności.