Czy mogę być uczulony na gluten?

Witam! Od dłuższego czasu zauważyłam, że wychodzą mi gorące wypieki na twarzy, plamy na udach, dekolcie i rękach a czasem na brzuchu. Ostatnio wyszła mi swędząca wysypka na rękach. Zazwyczaj wychodzi mi to po zjedzeniu chleba, produktów mlecznych i owoców. Czy mogę być bezglutenowcem? Jeśli nie, to co może mi dolegać?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jest prawdopodobne, że przyczyną opisanych przez Panią  objawów  jest alergia. Niekoniecznie w pierwszej kolejności należy myśleć o alergii na gluten, tym bardziej że zakres produktów które Pani podała jest szeroki- pieczywo, produkty mleczne czy owoce - każdy z tych produktów może być sprawcą opisywanych zmian. Warto dalej pójść tym krokiem i zdecydować się na test w kierunku wykrycia konkretnych alergenów.

Konieczna jest wizyta u alergologa, do specjalisty tego konieczne jest skierowanie.
Wskazane jest również wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych - powinny być one dobrane prze lekarza rodzinnego, po przeprowadzeniu badania lekarskiego i dokładnym zebraniu wywiadu.

Pozdrawiam