Czy mogę być w ciąży ?

Witam.
Mam pytanie. Od 7 miesięcy staramy się z chłopakiem o dziecko. Ostatni okres miałam od 19 do 26 grudnia. Okres mam regularny. W tym miesiącu spóźnia mi się okres już 3 dni.
W sylwestra zabawiłam się trochę z moim chłopakiem i to wypadały mi akurat dni płodne, z tego co zaobserwowałam ze śluzu. Tydzień po sylwestrze zaczęły się jakieś dziwne rzeczy ze mną dziać. np. mam mdłości, większy apetyt (nawet na to czego wcześniej nie lubiłam), zmęczenie, zmiana nastroju, bolą mnie piersi oraz sutki, pokazały się duże rozstępy w okolicy piersi, no i tu się zaczyna to że, zawsze byłam szczupłą osobą. Po prostu taka przemiana materii i to jest u mnie w sumie rodzinne, a od jakiegoś czasu zaczęłam tyć. Pokazał się u mnie brzuszek, w sumie to jak nigdy i jest twardy. Tydzień po sylwestrze zaczęły mnie łapać skurczę w podbrzuszu. Czy to może być ciąża ?

Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję :)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jak najbardziej, może Pani być w ciąży. Przybór masy ciała i powiększenie obwodu brzucha następuje wprawdzie zwykle dopiero ok. 3 miesiącach od ostatniej miesiączki, ale jeśli ma Pani zwiększony apetyt, to nie dziwi fakt, że już teraz nieco Pani przytyła. Dla uzyskania całkowitej pewności, radzę wykonać test ciążowy.
Zapraszam również do lektury artykułów w naszych serwisach- o objawach ciąży (http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy), oraz o testach ciążowych (http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).
Pozdrawiam serdecznie!