Czy mogę być w ciąży, gdy mój okres trwał 2 dni, a biorę już od 3 lat pigułki?

Mam 21 lat od 3 lat stosuję pigułki **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna). Ostatnio mój okres trwał 2 dni i nagle się zatrzymał. Wcześniej jednak byłam u lekarza i przepisał mi czopki i maści na leczenie hemoroidów. Zaczęłam brać te czopki i maść i dostałam okres, który trwał 2 dni, był bardzo mało obfity. Czy to jest od leków, czy może jestem w ciąży? Chciałabym bardzo wiedzieć.
Proszę o odp.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Wymienione przez Panią leki raczej nie wpływają na długość krwawienia. To, że było ono krótsze nie znaczy jednak koniecznie o ciąży. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania, proszę wykonać test ciążowy. W razie pozytywnego wyniku, nie może Pani brać hormonów. Jeśli będzie negatywny, może Pani rozpocząć kolejne opakowanie i najlepiej, dla pełnego bezpieczeństwa, ponowić test (np. po tygodniu).
Pozdrawiam serdecznie!