Czy mogę być w ciąży i brązowe plamienia

Witam.
A więc 30.12.2009 miałam poród. Urodziłam córeczkę. Nie karmiłam piersią i po połogu, który mi się skończył 4 tyg. po porodzie dostałam miesiączkę, dokładnie 28.01.2010. Potem 2 tygodnie później 10.02.2010 dostałam brązowe plamienia obfite i był ból podbrzusza. 20.02 kochałam się z moim mężem z zakończeniem w środku, po czym następnego dni zauważyłam u siebie śluz jaja kurzego. Zorientowałam się, że mogły być to dni płodne.

Dostałam lekkie plamki brązowe, które trwały 2 dni, ból podbrzusza i zawroty głowy. Od tamtego czasu cały czas miałam mokro w majtkach i dużo białego śluzu i ból podbrzusza, żołądka, zimno mi było miałam dreszcze. Zrobiłam test, ale wyszedł negatywny.
A dziś 11.03 dostałam brązowe plamienia i lekko pobolewa mnie brzuch. Nie wiem co to oznacza? Czy to jest możliwość ciąży? Byłam u ginekologa jak dostałam te pierwsze plamienia, robił mi usg i wszystko w porządku było. Miałam też robione wtedy test z krwi hcg, ale wyszedł negatywny. Sądzę, że jeśli miałabym być w ciąży to ten test za wcześnie był wykonany.
Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nie napisała Pani, w jakim czasie po stosunku i zaobserwowania płodnego śluzu była Pani u ginekologa i miała Pani wykonane badanie stężenia hCG we krwi. Jeśli od tego momentu minęło co najmniej 10 dni, to można "zaufać" wynikowi. Teraz minęło już w każdym razie na tyle dużo czasu, że może Pani wykonać domowy test z moczu. Jeśli wynik będzie negatywny a miesiączka nie będzie się pojawiać, proponuję powtórzyć go po kilku dniach lub wykonać ponownie test z krwi. Plamienia w ciągu pierwszych kilku miesięcy po porodzie, zanim powrócą regularne miesiączki, nie muszą świadczyć o ciąży ani żadnej patologii.
Pozdrawiam!