Czy mogę być w ciąży, jeśli dostałam okresu (plamienia), a test wyszedł negatywny?

Witaj. Mam 20 lat i współżyłam z chłopakiem. Po jakimś czasie spóźnił mi się okres i gdy się spóźniał wymiotowałam, miałam zawroty głowy i było mi niedobrze, byłam senna, zmęczona. Gdy dostałam okres to trwał on 3 -4 dni i było to takie plamienie, gdyż wcześniej jak miałam okres leciało ze mnie jak z dzikiej świni, ale nadal czuje się źle. Czasami kręci mi się w głowie, jestem senna i w ogóle mam złe samopoczucie. Brzuszek urósł mi troszkę, piersi mnie bolą. Nie wiem co mam robić. Czy to może być ciąża. Proszę, czekam na konkretną odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Kobiety będące w ciąży mogą mieć 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Krwawienia te mogą niczym nie różnić się od miesiączki lub mięć odmienny przebieg. Objawy, które się u Pani pojawiły mogą mieć związek z ciążą. Dlatego należy wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam