Czy mogę być w ciąży, jeśli mam miesiączkę?

Droga Pani Doktor, mam dylemat, czy jestem w ciąży czy nie. Od grudnia 2010 roku co miesiąc mam normalne miesiączki, ale w tym miesiącu jakoś się martwiłam, zawsze mam jakieś lęki przed miesiączką, dostałam normalnie 10.02.2011, wydaje mi się, że mam większy brzuch i jakoś mnie pobolewa, odczuwam ból w dole brzucha, cały czas mam w głowie tylko ciąża, ciąża...
Wydaje mi się, że moje krwawienie jest normalne, pobolewają mnie też piersi. Czy jest możliwe, że podczas ciąży mogłabym normalnie miesiączkować? Koleżanka mówiła mi, że miała okres przez 3 miesiące, a była w ciąży.
Proszę o pomoc,
Ewa

Witam serdecznie!
U niektórych pacjentek występują cykliczne krwawienia w trakcie pierwszego trymestru. Krwawienia mają jednak zmieniony charakter, zwykle są mniej obfite. Dodatkowe objawy, jak zwiększenie obwodu brzucha czy ból podbrzusza, nie są jedynie prawdopodobnymi objawami ciąży. Dla jej potwierdzenia bądź wykluczenia konieczne jest wykonanie badania USG lub zwykłego testu ciążowego.
Z Pani opisu wynika jednak, że ciąża jest mało prawdopodobna. Wspomniane objawy mogą mieć podłoże psychogenne bądź też być objawem innych zaburzeń.
Pozdrawiam