Czy mogę być w ciąży, jeśli nie mam regularnego okresu?

Dzień doby,
mam 17 lat. Nie mam okresu regularnego, ale współżyłam z chłopakiem, niestety bez zabezpieczenia. Od razu po tym wzięłam tabletkę 72 godz. „po”. Teraz, czyli jakieś 2 tygodnie później, zaczęły bardzo boleć mnie piersi, brzuch i plecy tak w okolicach odcinka lędźwiowego.
Ginekolog mówił mi, że takie mogą być objawy tej tabletki. Czy to może być ciąża? Boję się iść do ginekologa i zrobić test ciążowy.
Pomocy!
Z góry dziękuję.

Witam serdecznie,
tabletka przyjmowana po stosunku ma wiele działań niepożądanych. Objawy, które się u Pani pojawiły, najprawdopodobniej mają związek z przyjętym lekiem. Jednak należy pamiętać, że metoda ta nie chroni w 100% przed ciążą. Dlatego po około 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.
Nieregularne cykle nie chronią przed ciążą.
Pozdrawiam