Czy mogę być w ciąży, jeśli nie skończyłam brać tabletek antykoncepcyjnych?

11 dni temu zrezygnowałam z brania tabletek antykoncepcyjnych s*** 35, zostały mi 3 do skończenia opakowania, ale musiałam je odłożyć bo miałam straszne wahania nastroju. Dostałam okres i w dzień gdy powinnam wziąć już drugą tabletkę z następnego opakowania (uprawiałam seks), jaka jest szansa że będę mamą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Niestety przy przedłużeniu przerwy powyżej 7 dni, czy tak jak w Twoim przypadku zrezygnowaniu z tabletek, każdy niezabezpieczony stosunek jest ryzykowny. Wraz z odstawieniem tabletek niezbędne jest stosowanie innych metod zabezpieczenia.

Jeżeli nie byliście zabezpieczeni, ryzyko ciąży istnieje. Dla potwierdzenia niezbędne jest wykonanie testu w dniu spodziewanej miesiączki, albo oznaczenie poziomu betaHCG w 8 dni po zapłodnieniu.
Pozdrawiam.