Czy mogę być w ciąży? Kobieta 47 lat

Witam.
Skończyłam 47 lat, w zasadzie miałam regularne miesiączki. Od około roku przerwa między okresem jest krótsza. Zdarzały się cykle bardzo krótkie 15-18 dni (z reguły teraz mam co 21-24 dni). Generalnie krwawienie podczas miesiączki jest znacznie bardziej skąpe niż jeszcze rok, dwa lata temu - a w tym miesiącu jest już 27 dni i miesiączki nadal nie mam.
Byłam u ginekologa, zalecił badanie krwi – wykonałam. Czekam na wynik, w między czasie zrobiłam 4-testy strumieniowe- wynik negatywny Ale mój stan psychiczny sięga dna.
Proszę o w miarę wyczerpującą odpowiedź, na ile jest prawdopodobne zajście w ciążę w moim wieku?Aha, pragnę dodać, że miesiąc temu po badaniu usg stwierdzono u mnie mięśniaki macicy.
Dziękuję i proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji przyczyną zatrzymania miesiączki może być ciąża, zmiany związane ze zbliżającą się menopauzą a także wykryte mięśniaki macicy.
Każda przyczyna jest prawdopodobna. Wydaje się, że wykonane testy ciążowe raczej wykluczają możliwość ciąży, zaś pewnym wykluczeniem będzie oznaczenie beta-HCG z krwi.
Po wykluczeniu ciąży, wskazane będzie zróżnicowanie ewentualnej przyczyny.
Proponuję pozostać pod opieką ginekologa.

Redakcja abcZdrowie.pl