Czy mogę być w ciąży mając tarczycę?

W ogóle pierwsze pytanie - czy gdybym miała problem hormonalny, przez który spóźnia się mi okres, owulacja również byłaby później, czy w terminie w którym jednak powinna wystąpić? Mam niedoczynność tarczycy, leczoną od 9 roku życia, mam 28 lat, nigdy nie przestałam od tego czasu brać tabletek, okres nigdy nie spóźniał się do już 5 dni. Ostatnio był regularnie co 29 dni. W tej chwili mija 34 dzień. Zaczęłam się czuć, jak przy objawach niedoczynności. Czy gdybym była w ciąży to miałaby ona wpływ na niedoczynność tarczycy? Mogłabym zacząć się gorzej czuć? Jest sobota, do poniedziałku nic nie zrobię. Dlatego bardzo zaczęłam sie niepokoić.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze Panią zrozumiałam, przypuszcza Pani, że powodem opóźnienia miesiączki może byc ciąża. W takiej sytuacji najlepiej wykonać test ciążowy z surowicy krwi. Ciąża zmienia zapotrzebowanie na hormony tarczycy, stąd zazwyczaj korekcji wymaga dawka L- tyroksyny. Prawidłowe wyrównanie niedoczynności tarczycy niezbędne jest do prawidłowego rozwoju ciąży.