Czy mogę być w ciąży mimo brania tabletek?

Witam,
mam 25 lat, jestem kobieta. Martwię się ponieważ nie mam miesiączki już 7 dni. Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne i staram się je regularnie brać. Mój narzeczony używa prezerwatyw. Nie wiem czemu nie dostałam miesiączki, mimo że miałam objawy, bo bolały mnie piersi, a także w 5 dniu bolał mnie dól brzucha. Tak jakbym miała dostać okres, ale niestety nic.
Zaczęłam brać nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i nie wiem czy to dobrze? Tydzień przed dostaniem nie kochałam się z narzeczonym, bo odczuwałam pieczenie i swędziało mnie w okolicach intymnych. W tygodniu przed okresem miałam uroczystość i troszkę wypiłam alkoholu. Czy to mogło opóźnić miesiączkę? Testu jeszcze nie robiłam, bo boję się wyniku.
Proszę o szybką odpowiedź, co mam zrobić i czy możliwe, że jestem w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Brak krwawienia z odstawienia czasem ma prawo zdarzyć się w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Ciąża jest też możliwa, choć, jeżeli używają Państwo za każdym razem prezerwatyw i nie zdarzyło się pęknięcie lub zsunięcie- mało prawdopodobna. Powinna Pani jednak jak najszybciej wykonać test ciążowy, ponieważ w razie wyniku pozytywnego należy natychmiast zaprzestać przyjmowania tabletek. Alkohol natomiast nie powinien wpłynąć na pojawienie się krwawienia.
Pozdrawiam!