Czy mogę być w ciąży mimo, że wystąpiło krwawienie z odstawienia?

Witam, mam 25 lat, dnia 11.08.2013 przyjęłam ostatnią tabletkę z blistra. 15.08.2013. rozpoczęło się krwawienie z odstawienia, zakończyło się 18.08.2013. Współżyliśmy z mężem 20 oraz 23.08.2013. Oba stosunki zakończyły się wytryskiem w pochwie. Jakie jest prawdopodobieństwo że zaszłam w ciążę? Dodam iż tabletki przyjmowałam bez przerwy przez około 6 lat. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobieństwo jest duże chodź nie mogę go oszacować liczbowo. Po zaprzestaniu antykoncepcji płodność może być zwiększona. Najważniejsze jest to czy stosunek odbywał się w dni płodne. Występują one zwykle od 10 do 17 dnia po pierwszym dniu krwawienia przy normalnych cyklach. Warto wykonać test ciążowy w dniu spodziewanego okresu.