Czy moge być w ciąży? Nie było seksu

Jestem z moim chłopakiem już dość długo. Tydzień temu posunęliśmy się nieco dalej niż samo całowanie. Doszło do wytrysku na moją klatkę piersiową, po czym poszliśmy się kąpać. Dotykał mnie członkiem 'tam' a później jeszcze palcem lecz nie wprowadzał ani palca ani członka do pochwy. Miałam wtedy dni płodne. Okres spóźnia mi sie już prawie tydzień.

Czy mogło dojść do zapłodnienia ? Proszę o poważne podejście do sprawy i konkretne odpowiedzi. Strasznie się denerwuję i kompletnie nie wiem co mam zrobić.

Witaj.

Jeżeli na penisie lub np. palcu, który miał styczność z Twoimi drogami rodnymi znalazły się choćby niewielkie ilości nasienia, istnieje możliwość zapłodnienia. Oczywiście, im dalej nasienie znalazło się od pochwy, tym prawdopodobieństwo ciąży jest mniejsze. Opłukanie członka lub palca również je obniża.

Pamiętaj jednak, że nawet śladowe ilości wprowadzonej do pochwy spermy mogą potencjalnie skutkować ciążą. Dla pewności powinnaś wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam.