Czy mogę być w ciąży (nie było wytrysku)

Uprawialiśmy petting z partnerem, jestem nadal dziewicą. Było to po nocy, kiedy partner trochę wypił i miał problem z potencją. Jednak wsunął parę razy członek do pochwy, nie trwało to dłużej niż minutę,wykonał parę ruchów ale nic wiele nie czułam. Nie było wytrysku.
Okresu nie miałam już od 7 miesięcy przed tym zdarzeniem (z powodu zbyt rygorystycznej diety), był wywoływany wcześniej tabletkami antykoncepcyjnymi. I nie współżyłam w tym okresie w ogóle, ani nie miałam żadnego partnera. Ok 5 dni po tym zdarzeniu wystąpiło krwawienie, przyjęłam 2 tabletki antykoncepcyjne (2 dni) po zdarzeniu, bo byłam wystraszona, że mogłam zajść w ciąże.

Mam 22 lata i nigdy nie zagłębiałam się, aż tak bardzo w to wszystko, bo nie podejmowałam życia seksualnego i chciałam ze wszystkim poczekać na odpowiedniego partnera. Ta sytuacja była nagła i hormony przejęły górę. Bardzo się martwię, boli mnie brzuch i jest jakby nadęty, przez ostatni tydzień jadłam bez umiaru ze stresu z myślą o możliwości ciąży, na dodatek duży stres związany z sesją i problemami w domu.
Nie wiem czy ból brzucha i jego nadęcie jest spowodowane zwiększoną dawką jedzenia, mam niedowagę. Co prawda idę na usg i cytologię w piątek ale nie mogę spać.
Wiem, że zachowałam się niedorośle i konsekwencje mogą być nieodwracalne. Zdarzenie miało miejsce ok 3 tyg temu. Czy test da mi wierzytelną odpowiedź albo usg? Bardzo się martwię. Bóle brzucha podobne miewałam wcześniej - studia - obżarstwo zw ze stresem. Nie wiem czy są jakieś szanse abym była w ciąży? Błagam o odpowiedź

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Badanie USG powinno Panią uspokoić. Gdyby zaszła Pani w ciążę, powinna ona być już na tym etapie możliwa do uwidocznienia. Jednak szansa na ciążę jest nikła. Krwawienie, które pojawiło się pięć dni po zbliżeniu, mogło być miesiączką lub być związane z nadżerką bądź zaburzeniami hormonalnymi, na które niewątpliwie Pani cierpi.

Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych mogło jeszcze bardziej zaburzyć równowagę w Pani organizmie. Zdecydowanie powinna Pani znaleźć się pod opieką lekarza psychiatry i psychologa. Dopóki nie zmieni Pani nawyków żywieniowych, nie przestanie nadmiernie odchudzać się i miewać epizodów objadania się, z pewnością nie odzyska Pani prawidłowego cyklu miesiączkowego. Będzie Pani mieć również mnóstwo innych problemów zdrowotnych, które mogą nawet zagrozić Pani życiu!
Bóle brzucha to normalny objaw przy tego typu problemach, nie sądzę, by był związany z ciążą.

Naprawdę nie powinna Pani zwlekać z szukaniem profesjonalnej pomocy. Szczególnie, że w domu, jak wynika z Pani opisu, nie może Pani liczyć na zrozumienie i wsparcie. Proszę udać się do lekarza jak najszybciej, zanim będzie za późno!
Pozdrawiam ciepło.
Polecam również lekturę artykułów w naszym serwisie:
http://abcanoreksja.pl/anoreksja-choroba-duszy-i-ciala
http://abcodchudzanie.pl/zgubne-skutki-anoreksji
http://abcodchudzanie.pl/anoreksja-choroba-xxi-wieku
http://abcodchudzanie.pl/od-anoreksji-do-nieplodnosci
http://abcodchudzanie.pl/anoreksja-a-ciaza