Czy mogę być w ciąży po seksie bez zabezpieczenia w dni niepłodne?

Witam. Od tygodnia spóźnia mi się okres. Dodatkowo dostałam infekcji, moja pochwa jest spuchnięta i wydostaje się z niej śluz, biały lub biało żółty w serowatej konsystencji. Kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, trwało to około 2-3 minut. Nie doszedł we mnie, nie miałam kontaktu z jego spermą, bo w ogóle nie doszedł. Panikuję, i tutaj pytanie - czy mogę być w ciąży? Pozdrawiam. Monika

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Trudno mi powiedzieć, czy jest Pani w ciąży - należałoby wykonać test ciążowy. Opisane przez Panią upławy są z dużym prawdopodobieństwem wynikiem infekcji i powinna się Pani tym jak najszybciej zająć. Proszę udać się do ginekologa, nie wolno tego odkładać. Gdyby u ginekologa nie było terminu w najbliższym czasie, proszę zwrócić uwagę, że ma Pani nieprzyjemną infekcję (jest to sprawa dosyć nagła, a nie np. wizyta w celu wypisania recepty na tabletki antykoncepcyjne), być może zostanie Pani przyjęta wcześniej.

Pozdrawiam!