Czy mogę być w ciąży po stosunkach w dni płodne?

Dzień dobry.
Ostatnią miesiączkę miałam 14 stycznia, trwała 4 dni. Od 27 stycznia do 5 lutego współżyliśmy z mężem bez zabezpieczenia, ponieważ bardzo staramy się o dziecko. Mój cykl trwa 27 dni. Obecnie nie dostałam miesiączki.
Czy jest szansa abym zaszła w ciążę? Kiedy mogę zrobić test ciążowy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Owulacja wystąpiła u Pani najprawdopodobniej ok. 27 stycznia (14 dni przed kolejną miesiączką). Wygląda więc na to, że współżyli Państwo w okresie płodnym. Komórka jajowa jest gotowa do zapłodnienia tylko przez ok. 24 h po owulacji, dlatego bezpieczniej jest zacząć starania wcześniej, np., w Pani przypadku, ok. 10 dnia cyklu. Niewykluczone jednak, że powyższa rada jest już nieaktualna, ponieważ skoro nie pojawiła się miesiączka, to jak najbardziej jest możliwe, że jest Pani już w ciąży!
Może Pani już teraz wykonać test z moczu (artykuł o testach: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). Zapraszam także do lektury artykułu o objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.
Pozdrawiam serdecznie!