Czy mogę być w ciąży po stosunku w 2 dniu miesiączki i odstawieniu tabletek?

Witam.

Pół roku zażywałam tabletki antykoncepcyjne, a następnie je odstawiłam. Dostałam pierwszą miesiączkę (to nie było 'krwawienie z odstawienia' tylko normalny okres).

Czy mogę być w ciąży, jeśli kochałam się z narzeczonym w drugim dniu miesiączki? Wiem, że po odstawieniu tabletek płodność się zwiększa.

Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Podczas miesiączki są dni niepłodne. Choć są opisy przypadków, gdzie podczas okresu doszło do zapłodnienia, ale są to przypadki kazuistyczne, bardzo rzadkie. Dlatego zajście w ciąży uważam, że w tym przypadku jest bardzo mało prawdopodobne, ale w przypadku dalszych wątpliwości, proponuję wykonać test ciążowy, około 7-10 dni po możliwej dacie koncepcji.
Tak samo jest z powrotem prawidłowej owulacji po odstawieniu tabletek jest różnie, są rzeczywiście kobiety, które już w pierwszym miesiącu mają powrót jajeczkowania, ale częściej bywają dłuższe przerwy.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o podobnej tematyce.

Serdecznie pozdrawiam!