Czy mogę być w ciąży po zapomnieniu 4 tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam 24 lata, od 4 miesięcy biorę antykoncepcję. Po 21 dniach przerwa 7 dniowa i okres zawsze się pojawił. Tym razem zapomniałam zażyć 4 tabletek w różnych dniach i miesiączka się nie pojawiła w tych siedmiu dniach. W sobotę miałam zacząć nowe opakowanie, nie wzięłam.
Czy może to być ciąża?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli współżyła Pani w czasie przyjmowania tabletek z ostatniego opakowania, to mogła Pani zajść w ciążę. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania proszę koniecznie wykonać test ciążowy. Jeśli jego wynik będzie negatywny, dobrze by było upewnić się co do jego prawdziwości, wykonując test  z krwi (badanie stężenia betaHCG we krwi, możliwe do wykonania w prawie każdej przychodni). Chodzi o to, by przed rozpoczęciem kolejnego blistra być całkowicie pewną, że nie doszło do zapłodnienia. W razie pozytywnego wyniku, nie powinna Pani oczywiście kontynuować przyjmowania hormonów.
Pozdrawiam serdecznie!