Czy mogę być w ciąży pomimo miesiączki?

Witam!
Mam bardzo ważne pytanie. Staram się z mężem o dzidziusia, ale nam nie wychodzi. Zrobiłam badania i u mnie wszystko w porządku. Myślałam, że już zaszłam, okres spóźnił mi się 13 dni, nigdy mi tak się nie spóźniał, no ale dostałam. Zastanawiałam się czy jest możliwość taka, że może jestem. Moja mama miesiączkowała normalnie, gdy była w ciąży, może i ja tak mam?

Lekarz przepisał mi hormony, lecz teraz mam dylemat, czy brać czy nie, bo jeśli jestem wezmę i coś się stanie? Czy podczas okresu test wykryję ciążę jeśli ona jest i na ile procent? I czy mogę odczuwać jakiekolwiek zmiany. Strasznie bolą mnie plecy u dołu, ale też nie wiem czy to spowodowane miesiączką. Miałam 2 dni, noce, a teraz prawie nic, a zwykle miesiączkuję 7 dni.

Witam serdecznie!

Rzeczywiście część pacjentek w pierwszych miesiącach ciąży ma regularne krwawienia w czasie okresu. Najczęściej zmienia się jednak ich charakter, tak jak ma to miejsce u Pani.
Jeżeli planuje Pani ciążę zdecydowania odradzam przyjmowanie hormonów przed wykonaniem testu ciążowego

Istnieją 2 rodzaje. Pierwszy, klasyczny, z moczu, który w Pani przypadku powinien już być wiarygodny. Dla pełnej pewności może Pani wykonać test z krwi (poziom hormonu betaHCG), wykonywany w każdej przychodni, który dodatkowo ewentualnie powie Pani, który to tydzień ciąży.
Jednak niezależnie od rodzaju testu wiarygodność nie jest uzależnione od krwawienia. Mechanizm polega na wykrywaniu obecności hormonu wydzielanego przez łożysko, więc jeśli tylko doszło do zapłodnienia, jeśli test jest wykonany w odpowiednim czasie, nic nie zakłóci odczytu.

Pozdrawiam.