Czy mogę być w ciąży pozamacicznej? Pomocy

Witam serdecznie mam 20 lat. Kochałam się z mężem bez zabezpieczenia.11.11.2010 powinnam dostać miesiączkę, ale jednak jej brak. Zrobiłam wiec test, który wyszedł pozytywnie ok. tygodnia boli mnie z prawej strony w dole brzucha i do tego jeszcze straszny ból nerki, zawroty głowy i brak apetytu.
Czy to może być ciąża pozamaciczna? Dużo razy chorowałam na zapalenie pęcherza. Zapisałam się na wizytę do ginekologa. Bardzo się boję. Proszę o odpowiedź dziękuję.

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Rozpoznanie ciąży pozamacicznej w ciągu kilku tygodni po ostatniej miesiączce jest bardzo trudne, gdyż żadne objawy mogą nie występować. Zazwyczaj objawy pojawiają się 6-8 tygodni po ostatniej miesiączce. Zazwyczaj są to krwawienia z macicy i towarzyszące bóle po stronie jednych przydatków.

W opisanej sytuacji nie można jednoznacznie stwierdzić czy jest to ciąża pozamaciczna, konieczne jest badanie ginekologiczne i badanie USG, może być także potrzebne oznaczenie beta HCG we krwi.
Należy różnicować  wskazane objawy ze stanem zapalnym dróg moczowych.

Bardzo dobrze, że jest Pani umówiona u ginekologa, podczas wizyty wątpliwości powinny zostać wyjaśnione.

Redakcja abcZdrowie.pl