Czy mogę być w ciąży z powodu zmiany tabletek?

Dzień dobry, od 4 miesięcy stosuje tabletki antykoncepcyjne Vines. Uprawiałam seks podczas brania tabletek placebo (dzien 2), a po skończeniu tabletek placebo rozpoczynam branie tabletek antykoncepcyjnych innej firmy, jednak o takim samym składzie co Vines. Czy mogę być w ciazy z powodu zmiany tabletek? Czy mam ochronę z opakowania tabletek Vines?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie pominęła Pani żadnej tabletki, ochrona została zachowana przy zmianie tabletek na inne. Nie powinno być powodu do niepokoju.