Czy mogę chodzić bez opatrunków?

3 dni temu chirurg usunął mi 2 włókniaki, na rany założył kilka szwów i opatrunki z jałowego kompresu. Zdjęcie szwów ma nastąpić za 10 dni. Jak dotąd, zmieniam opatrunki codziennie i przemywam rany gąbką. Wiem jednak z doświadczenia, że rany goją się lepiej, gdy swobodnie oddychają. Moje pytanie jest następujące: powinienem nosić opatrunki aż do czasu zdjęcia szwów, czy mogę chodzić bez nich? Rana oczywiście nie krwawi. Pozdrawiam serdecznie! :)

Witam , jeśli szwy nie są drażnione przez ubranie można pozostawić je bez opatrunku , rana bowiem jest już biologicznie zamknięta a opatrunek służy jedynie zabezpieczeniu przed drażnieniem szwów przez ubranie! Proszę skontaktować się z operatorem celem uściślenia zaleceń! z.żurawski