Czy mogę cierpieć na niewydolność serca?

Mam też zapytanie byłam u kardiolog i stwierdził że podczas osluchiwaniq stwierdził 3 ton serca dał skierowanie na echo serca i się okaże bo wiele to może znaczyć. ECHO MAM W KWIETNIU DOPIERO A TERAZ CAŁY CZAS MYE CZY MAM CZYM BO UNIE W RODZINIE OJCIEC DZIADEK BABCIA CHOROWAŁ NA SERCE MAM 26LAT I SIĘ MARTWIĘ WYCZYTAŁAM ŻE 3 TON TO POWAŻNE JEST MOŻE BYĆ NIEWYDOLNOŚĆ 3 KOMORY SERCA. A od dłuższego czasu się męczę budzę się w nocy nieraz i mam szybszy oddech do tego żylaki na nogach. BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ.

Szanowna Pani, na podstawie samego badania osłuchowego nie można potwierdzić niewydolności serca. To prawda, że 3 ton jest tonem nieprawidłowym, ale dopiero badanie echokardiograficzne pomoże potwierdzić rozpoznanie. Pozdrawiam