Czy mogę czymś smarować hemoroidy?

Witam. Mialam zabieg gumkowania dwoch hemoroidow zewnetrznych powstalych po porodzie. Podczas gojenia jednego z nich powstal "ubytek" jak to nazwal lekarz, ktorego gojenie wymaga czasu. Minelo kilka miesiecy, ranka goi sie kiepsko. Przy kazdym wyproznianiu odczuwam bol i leci krew. Sama rana delikatnie tez "pachnie". Ubytek przez to nie chce sie zabliznic. Czy moge czyms ja smarowac, zeby pomoc w gojeniu.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u protokołu i odpowiedni dalszy proces diagnostyczno terapeutyczny