Czy mogę dodatkowo przyjmować inny preparat żelaza?

Jestem w 27. tygodniu ciąży i mam anemię. Mój lekarz przepisał mi preparat żelaza  i magnez.Czy mogę brać równocześnie żelazo przepisane przez lekarza + dostępny bez recepty inny preparat żelaza, żeby zwiększyć żelazo? Czy magnez  nie spowalnia wchłaniania żelaza? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Kasiula

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Żelazo powinno być przyjmowane w dawce, która została zalecona przez lekarza - nadmiar tego pierwiastka jest szkodliwy - samodzielna modyfikacja leczenia może zaszkodzić zarówno Pani jak i płodowi.

Magnez upośledza wchłanianie żelaza, dlatego też preparaty tych pierwiastków nie powinny być przyjmowane równocześnie, ale z zachowaniem kilkugodzinnego odstępu.

Pozdrawiam