Czy mogę drugie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych zakończyć 4 dni wcześniej?

Dzień dobry. Przesunęłam krwawienie z odstawienia zaczynając nowe opakowanie tabletek zaraz po skończeniu poprzedniego, bez 7-dniowej przerwy. Czy mogę drugie opakowanie zakończyć 4 dni wcześniej i zrobić wtedy 7-dniową przerwę, aby zmienić dzień brania 1 tabletki z pełnym zachowaniem antykoncepcji w czasie tej wcześniejszej przerwy i zaraz po niej? Czy muszę wybrać drugie opakowanie do końca?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanym schemacie przyjmowania antykoncepcja zostanie zachowana.