Czy mogę ją stosować przy kamicy?

Witam. Wykryto u mnie kamienie na woreczku żółciowym, dwa 2cm i 1,6cm. Moje pytanie to, jak dieta proteinowa (Ducana) wpływa na funkcjonowanie woreczka i czy mogę ją stosować przy kamicy? Wszystkie diety nic nie dają. 4 posiłki, niewielkie, nic smazonego i zero słodkiego oraz ćwiczenia 6 razy w tyg po mc dały efekt 1,1 kg mniej. Chciałbym spróbować Ducana. Schudłam już raz 26 kg w ciągu roku ale przez zaniedbanie i niezdrowe odżywianie kg wróciły.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
diety ducana nie polecałabym nikomu ze względu na niefizjologicznie duże ilości białka. Pani jadłospis powinien być bogaty w białko ale w odpowiedniej proporcji, tak samo z węglowodanami, źródła tłuszczy należałoby nieco ograniczyć. Zaznaczę, że ilość kalorii nie ma wielkiego znaczenia, a przy tak dużej ilości treningów nie należy ich drastycznie obcinać ze względu na wprowadzanie organizmu w stan stresu, dodatkowo maksymalnie obniżając sobie szybkość metabolizmu.

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl

Powinna Pani stosować się do zasad zdrowego odżywiania i ćwiczyć. Pamiętajmy iż na nasz sukces dieta wpływa aż w 70% a aktywność fizyczna w 30%. Co do diety Dukana to nie polecam jej nikomu ze względu na zbyt dużą ilość białka albo brak zróżnicowania. Obciążą ona wątrobę i nerki.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/