Czy mogę jakoś przyspieszyć leczenie po złamaniu kostki bocznej?

witam 4 grudnia złamałam kostkę boczną bez przemieszczenia. tydzień szyna potem 4 tygodnie gips do kolana... po zdjęciu gipsu stopa spuchnięta, obolała i całkowicie sztywna . lekarz zlecił ortezę na stopę do 18.02 i poruszanie tylko o kulach z całkowitym zakazem stawania na stopę. dodam że zdjęcie rtg nic nie różni się od pierwszego zdjęcia- nie widać żadnego zrostu! dodatkowo lekarz zlecił zabiegi : pole magnetyczne, krioterapia i laser. byłam już na 7 zabiegach i obrzęk nie ustąpił... fizjoterapeuta zaproponował tejpy po których troszkę obrzek ustąpił ale nie całkiem. rozćwiczyłam troche palce- najgorzej ruszam wielkim paluchem i drugim, są jakby proste... ból odczuwam pod dużym palcem-jakby igły mi ktoś wbijał i śródstopie jest bolesne... stawu skokowego na razie nie ćwiczę bo chirurg zabronił. mam wątpliwości czy wszystko idzie w dobrą stronę, wydaje mi się że już powinno coś się zrastać a na zdjęciu nie widać. co jeszcze mogę zrobić aby przyspieszyć leczenie?

Zgodnie z moją wiedzą aktywność fizyczna w trakcie procesu gojenia złamania jest jednym z najważniejszych czynników, które przyspieszają gojenia. Praca mięśni polepsza a często wręcz umożliwia właściwą cyrkulację płynów w tkankach. Jednym z najważniejszych elementów są ćwiczenia sąsiednich, wolnych stawów. Intensywne ćwiczenia zginania, prostowania i rozsuwania palców (np. przy pomocy dłoni) zaktywizują procesy zdrowotne w stopie, ćwiczenia stawu biodrowego polepszą proces gojenia od strony uda. W Pani przypadku laser, krio są dobre ale nie zastąpią ćwiczeń. Pola magnetycznego nie polecam, zdarza się, że aktywizuje zakażenie. Plus suplementacja - wit. D, E, A.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki