Czy mogę jednocześnie stosować plastry Evra i Harmonellę?

Witam Właśnie rozpoczęłam stosowanie plastrów antykoncepcyjnych Evra. Prócz nich przyjmuję także tabletki Harmonella. Wyczytałam jednak, iż chrom może obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Harmonella natomiast zawiera chrom (100% dziennej dawki - 40ug). Proszę więc o odpowiedź na poniższe pytanie. Czy mogę jednocześnie stosować plastry Evra i Harmonellę? Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję stosować leki wg zaleceń lekarza prowadzącego. Jeżeli obniżają skuteczność antykoncepcji to trochę się mija z celem, ale z drugiej strony są stosowane jako ochrona w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej. Konieczne jest przeanalizowanie z lekarzem ginekologiem wszystkich za i przeciw stosowanego leczenia.