Czy mogę jeść kaszkę orkiszową na mleku przy nadwadze?

mam podwyszony i nadwage czy moge jesc kaszke orkiszowa gotowana na mleku

Witam,
produkty z orkiszu mogą być stosowane w diecie. W diecie odchudzające jednak produkty jak najmniej przetworzone i pełnoziarniste mają najlepsze zastosowanie np.płatki owsiane, gryczane, jaglane.
Jednak wszystko zależy od ilości, w końcu 100 g suchej kaszki orkiszowej to prawie 340 kcal.

Witam,

Kasza orkiszowa ma niski indeks glikemiczny (IG) w związku z czym jest produktem wskazanym dla osób z nadwagą oraz otyłością. Może ją Pani przygotowywać na mleku, jednak proponuję wybierać takie o zawartości max. 1,5% tłuszczu.