Czy mogę jeszcze zajść w ciążę?

Witam jestem w okresie menopauzy mam 50 lat osiem miesięcy nie miałam okresu potem pojawił się okres przez 2 miesiące luty i marzec 2009 rok i dalej nie mam już okresu robiłam usg w maju tego roku mam 4 mięśniaki śródścienne mam uderzenia gorąca czy mogę kochać się z mężem bez zabezpieczenia nie obawiając się niepożądanej ciąży czy u mnie już nie występują dni płodne bardzo proszę o poradę serdecznie pozdrawiam Anna.

Redakcja abcZdrowie

Prawdopodobnie wkracza Pani w okres menopauzy, niektóre cykle nadal mogą być owulacyjne, nie ma pewności, że nie zajdzie Pani w ciążę. Powinna Pani nadal się zabezpieczać, w tym celu należy udać się do ginekologa, który po badaniu zdecyduje jaką antykoncepcję Pani przepisać. Ponieważ ma Pani mięśniaki macicy, które mogą powodować nadmierne krwawienia, być może lekarz pokieruje Panią na operację ich usunięcia lub usunięcia całej macicy.

Pozdrawiam