Czy mogę jeździć na rowerku treningowym przy retinopatii nadciśnieniowej II stopnia?

Witam! Mam retinopatię nadciśnieniową II stopnia w wyniku moich zaniedbań. Od dwóch lat mam wyrównane ciśnienie okolice 120/60. Czy mogę jeżdzić umiarkowanie na rowerku treningowym. Boję się skoków które mogły by mnie zabić

Witam. oczywiscie ze może Pan jezdzić na rowerku treningowym. Jest w prawie każdym pomiar tętna, regulacja obciązenia,itp więc proszę zacząc od mniejszych parametrów i co 2 tygodnie sobie trochę dokładac.Retinopatia Pana nie zabije,szybciej brak ruchu i brak stosowania się do zalecen Panskiego lekarza. Pozdrawiam i zyczę szybkiej poprawy zdrowia