Czy mogę jeździć po 15 minut dziennie na rowerze stacjonarnym?

Witam Chciałbym się zapytać czy mogę jeżdzić po 15 minut dziennie na rowerze stacjonarnym? Już i tak jeżdżę ale (hipochondryk jestem :)) równe pół roku temu byłem potrącony na pasach przez auto i miałem pęknięte ciemię i stłuczony mózg i boję się by mo to niezaszkodziła. Jeżdżę na małym wysiłku i nie zaszybko a bardzo mi zależy by jeżdzić bo do ćwiczenia pompek nie mam już sił po wypadku. Jestem już po 60-tce i ćwiczyłem codżień przed wypadkiem ze względu na zawartość cukru.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Jak najbardziej, może Pan jeżdzić na rowerze, nie forsując się ponad miarę. Każda aktywnośc fizyczna wzmacnia. Polecam marsze, spacery i racjonalne odżywianie.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Najlepiej będzie jeżeli skonsultuje się Pan z lekarzem prowadzącym Pana po wypadku. To on powinien określić, czy nie ma przeciwskazań do wykonywania przez Pana tego typu aktywności. Jeżeli lekarz zabroni, proszę go zapytać o inne możliwości aktywności.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać: Czy aktywność fizyczna jest potrzebna?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-aktywnosc-fizyczna-jest-potrzebna-2.html?c=9